Hyppää pääsisältöön

Hae

yhteystiedot

Yhteystiedot

Vessel Traffic Services Finland Oy

Palkkatilanportti 1
00240 Helsinki

Juhana Herttuan puistokatu 21
20101 Turku

Y-tunnus: 2945246-5

Puhelinvaihde: 029 450 7000

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@vtsfinland.fi

VTS Finland, johto

Toimitusjohtaja
Rami Metsäpelto, rami.metsapelto(at)vtsfinland.fi

Operatiivinen johtaja
Sari Talja, sari.talja(at)vtsfinland.fi

Johtaja, järjestelmät ja palvelut
Jouni Patrakka, jouni.patrakka(at)vtsfinland.fi

Viestintäpäällikkö
Outi Huhtala, outi.huhtala(at)tmfg.fi

Keskukset

Länsi-Suomen meriliikennekeskus
supervisors.west(at)vtsfinland.fi
p. 020 448 6522

Päällikkö Hanna Linjos-Maunula, hanna.linjos-maunula(at)vtsfinland.fi

Suomenlahden meriliikennekeskus
supervisors.hki(at)vtsfinland.fi
p. 020 448 5391

Päällikkö Samu Koski, samu.koski(at)vtsfinland.fi

Saimaa VTS
saimaa.vts(at)vtsfinland.fi
p. 020 637 3745

Päällikkö Maiju Kaski, maiju.kaski(at)vtsfinland.fi

Laskutusyhteystiedot:

Laskujen viitetiedot: Laskuun tarvittavat viitetiedot saatte yrityksemme yhteyshenkilöltä.

Yleinen maksuehtomme on 21 päivää netto.

Laskun voi toimittaa perille kolmella eri tavalla:

Verkkolasku

Maksuyhteystiedot:

Vessel Traffic Services Finland Oy
Palkkatilanportti 1, 00240 Helsinki
y-tunnus: 2945246-5

Vastaanotamme laskunne mieluiten verkkolaskuna. Verkkolaskuosoitteemme eli OVTtunnus on 003729452465
Operaattorimme on Basware Oyj, jonka välittäjätunnus on BAWCFI22. Lisätietoja verkkolaskun lähettämisestä saatte tarvittaessa osoitteesta p2p.tuki@azets.com

Sähköpostilasku

Mikäli haluatte lähettää laskut sähköpostitse, sähköpostiosoite on invoices-2942108-7@kollektorinvoice.com. Laskut tulee olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Sarjanumero tulee olla mukana myös pdf-laskuissa.

Huomaattehan, että osoitteeseen voi lähettää pelkästään laskuja, ei muita asiakirjoja. Muut asiakirjat toimitetaan jatkossakin postiosoitteeseemme.

Paperilasku

Jos yrityksellänne ei ole mahdollisuutta lähettää meille verkkolaskuja, tulee paperilaskut lähettää osoitteeseen:

Vessel Traffic Services Finland Oy
2945246-5
PL 8
80020 Kollektor Scan

Huom! Koko osoite sarjanumeroineen (y-tunnus) pitää olla laskulla, pelkästään kirjekuoreen kirjoitettuna se ei riitä. Jos osoitekentässä laskulla ei ole yllämainittua sarjanumeroa, laskua ei käsitellä, vaan se palautetaan postitse lähettäjälle.